Stránky

O lektorce

„Když mohu cokoli vytvářet, jsem nejvíc sama sebou, nabíjí mně to spoustou energie, jsem ponořená ve svém světě. Čas v tu dobu plyne úplně jinak. V tu chvíli je to to nejdůležitější ve Vás a nedá se přestat dokud není hotovo… A pak ta radost, když máte  možnost to co Vás baví na  kurzech podobným nadšencům předávat dál…

Dřevo -  hřejivé, voňavé potřebuje trochu jiný přístup než kámen, je potřeba vnímat jeho růst, vlákna a to co vzniká tomu podřídit. Kámen má oproti dřevu tu výhodu, že déle odolává venkovnímu prostředí. Opracovávat ho není jen o mechanickém bušení, je potřeba prohlédnout si jak kámen vznikal, sedimentoval, kde by mohly být skryté pukliny, jak správně využít jeho kresbu… i on ožívá a není studený, jak by se na první pohled mohlo zdát…“

Více

Obrázek: stranky/1692697221_magda.jpg

O řezbářství

Řezbářství je starodávné řemeslo, které člověka provází již od počátků jeho existence a v proměnách věků a kultur se v něm zrcadlí vývoj celého lidského bytí. Dřevo je přírodní a po staletí snadno dostupný materiál. V přímém kontaktu se dřevem člověk jeho opracováním velmi obohacuje své veškeré smysly. V současné době předimenzované novými technologiemi a materiály se spousta lidí vrací k prapůvodním přírodním technikám a dovednostem a řezbářství se těší u široké veřejnosti čím dál tím větší oblibě.

A aby to nebylo až tak úplně jednoduché, tak pod pojmem řezbářství se toho může ukrývat opravdu hodně, spousta různých technik a přístupů: volná abstraktní řezba, ornamentální řezbářství, vrubořezová technika, loutkářství, figurální a portrétní tvorba, betlémářství, výroba hraček, tvorba dřevěných šperků, užitkové přeměty, dekorativní nábytek, vyřezávané rámy, perníkové formy, reliéfní tvorba, historické repliky, skandinávský styl, nožíkaření, dotváření samorostů, inkrustace, řezba v netypických materiálech a spoustu dalšího. Do čeho budete mít chuť se u nás v dílně pustit pro začátek Vy?

Více

Obrázek: stranky/magme-48.jpeg

Dárkové poukazy

Chcete udělat někomu blízkému radost a věnovat mu některý z našich kurzů jako dárek? Žádný problém! Stačí si jen vybrat, který konkrétní kurz byste chtěli věnovat a napsat nám na e-mail magme.mm@seznam.cz .Vystavený konkrétní dárkový poukaz se jménem obdarovaného i darujícího Vám pak pošleme ve formátu pdf. a Vy si ho pak sami vytisknete a můžete darovat.

Více

Obrázek: stranky/1692260736_darkovy-poukaz-magme.jpg

Odkazy

Právě jste otevřeli “šuplík” webových stránek Magmé, kde si můžete přečíst, poslechnout a podívat se, co o nás a naší dílně bylo natočeno, napsáno, zaznamenáno. Tak tedy s chutí do toho!

Více

Magmé Wood carving courses

We cordially invite you to wood carving courses in Prague.
The wood carving courses will take place in Nusle, Prague 2, Sekaninova 8.
Sculptor Magdalena Mézlová who has many years of experience in course leadership leads the courses.

Více

Kontakt

MgA. Magdalena Mézlová
e-mail:
tel.: 777 289 190