Kurz linorytových a dřevěných razítek a raznic

Co vás čeká

Na tomto kurzu budeme vyrábět linorytová razítka ať už podle vlastního návrhu, případně dle předlohy s libovolnými motivy či textem (např. Ex Libris, logo apod.) a také si je vyzkoušíme  otiskávat na různé materiály. Poradíme vám a vysvětlíme, jak s dlátky a rýtky pracovat s linorytem i ve dřevě, jak se vše připraví, jak docílíme různých linek, jak motiv stínovat, jak vhodně stylizovat, jak jednoduše stranově převracet motiv s textem.

A také jak se následně razítka dají všemožně využívat (opravdu nejsou jen na papír, ale i na textil, frotáže, do různých hmot - keramických a samotvrdnoucích - nebo třeba i netradičně do těsta, na sušenky apod.). Poradíme, jakou barvou co tisknout a jak o ně pečovat. Vyzkoušíme si tisk Vašeho razítka na papír a v případě zájmu a časových možností také otisk na látku či do hmoty (moduritu) a patinaci pro zvýraznění...

Mnohostranně použitelnými razítky můžete vytvářet mimo jiné např. originální přáníčka, Ex Libris do knížek, potiskávat dopisní či dárkový balící papír, sestavovat koláže, papírové i látkové ubrousky, šité polštářky, prostírání, pouzdra, dečky, firemní autorské logo, monogram či značku na dopisy, nebo třeba keramické či moduritové medailonky a zdobené přívěsky ....

Rádi vám poradíme, jak si levně zajistit do budoucna lino vhodné na linoryt, jaké mají být jeho vlastnosti a kvalita, čím se různá lina od sebe liší atd. Osvojíte si příjemnou tvůrčí dovednost nenáročnou na prostor a materiál, která vás zcela jistojistě pohltí :)

Pokud si budete chtít vyřezat ale raději raznici ze dřeva (použití do těsta (např. označení vlastního chleba), marcipánu, ručního papíru, keramiky, porcelánu, moduritu atd, můžeme linorytová razítka vynechat a přizpůsobit se na míru této technice.

Cena kurzu 2000,- Kč / 1,5 hodiny 

Kontakt

MgA. Magdalena Mézlová
e-mail:
tel.: 777 289 190