Kurzy

Pravidelný kurz řezbářství

Pro koho jsou kurzy určeny

Naše kurzy může navštěvovat každý nehledě na věk, ať je mu 15 nebo třeba 75 let. Pro děti, které baví rukodělná práce a dokáží být trochu trpěliví, doporučujeme začít od cca 12 let. Kurzy jsou vhodné jak pro naprosté začátečníky, tak i pro pokročilejší řezbáře. V dílně se v  kurzech tedy potkáte s různě pokročilými účastníky a to je velice inspirativní a obohacující pro všechny navzájem.

Více

Víkendový kurz řezbářství

Nemůžete navštěvovat naši dílnu pravidelně, ale láká vás práce se dřevem?

Můžete s dlátem v ruce strávit prodloužený víkend. Během něj se dozvíte základní teoretické informace o práci s dlátem či řezbářským nožíkem, představíme si různé druhy dřevin, jejich vlastnosti, odlišnosti, využití v řezbářství, řekneme si něco o broušení dlát, o povrchové úpravě dřeva, ale hlavně budeme společně řezat a tvořit.

Více

Kurz řezbářského portrétu

Hlava a portrét

Tento víkendový kurz je zaměřený na osvojení si dovednosti vyřezávání hlavy a portrétu. Je určen spíše pro ty, kteří už mají za sebou nějakou základní řezbářskou dovednost. Hlava a její správné proporce, výraz, tvar, i detail správně usazený harmonicky v celku, je důležitým krokem ke zvládnutí u každého řezbáře, který se chce zaměřit na tvorbu loutek, betlémových figurek či portrétní a sochařské práci ve dřevě celkově.

Více

Individuální kurz řezbářství

Pokud nemůžete či nechcete navštěvovat jakýkoliv z našich hromadných kurzů, máte možnost si domluvit zcela individuální lekci. Sami si po konzultaci s lektorkou vyberete čas, který vám vyhovuje a dílna i s odborným vedením bude na pár chvil jen vaše.

Více

Kamenosochařský kurz

Kdy a kde pracujeme

Tyto výjimečné intenzivní skupinové kurzy ručního opracování kamene probíhají na venkově, nedaleko města Rakovník a řeky Berounky. Pracuje se v prosvětlené stodole u rodinného domku se zahradou. Jedná se o několikadenní pracovní cykly - prodloužené víkendy - pátek až neděle. V pátek kurz začíná od 10h.

Více

Kurz linorytových a dřevěných razítek a raznic

Co vás čeká

Na tomto kurzu budeme vyrábět linorytová razítka ať už podle vlastního návrhu, případně dle předlohy s libovolnými motivy či textem (např. Ex Libris, logo apod.) a také si je vyzkoušíme  otiskávat na různé materiály. Poradíme vám a vysvětlíme, jak s dlátky a rýtky pracovat s linorytem i ve dřevě, jak se vše připraví, jak docílíme různých linek, jak motiv stínovat, jak vhodně stylizovat, jak jednoduše stranově převracet motiv s textem.

Více

Smaltované truhličky - novinka!!!

Zveme Vás na tvořivý víkendový kurz který kombinuje několik technik - klasické řezbářství a smaltování. Pojďte si vytvořit originální autorskou truhličku nebo krabičku, kterou ozdobíte zapouštěným (inkrustovaným) šperkařským smaltem na měděném podkladu.

Více

Kontakt

MgA. Magdalena Mézlová
e-mail:
tel.: 777 289 190